Даваме дефиниция за благотворителност, както и различни примери, как и защо помагаме на общността чрез нашите действия. На кого помагаме по този начин и дали всичко дадено, казано и подхвърлено в пространството (Вселената) се връща към нас.
До момента в който изяснявахме какво е това Благотворителност, децата не осъзнаваха колко много такива действия са извършвали с техните базари, събиране на различни продукти, споделяне и помагане на деца от различни класове, дори ако щете и моралната подкрепа, която са си давали до изпълнението на определената цел. Благотворителността е нещо, което се заражда на първо време в нас самите, в душите ни, в сърцата ни, в семействата ни. За благотворителността вече със сигурност можем да кажем, че ‘ръка, която дава не изсъхва’, ‘сърце, което страда, след като вижда болката на нуждаещия се, не умира’. Да правим благотворителни кампании е свързано с това да правим добро, да помагаме и да бъдем подкрепящи. Благотворителността ни обединява като общество, като група дори, прави ни по-сплотени в името на една кауза, цел, постигане на нещо значимо и добро. Като всяка една добрина извършена от нас, всяка една добра и позитивна дума казана в пространството, след време се връща към нас като бумеранг, и тук с децата стигнахме до извода, че по-добре да правим добро, да се държим добре, да сме състрадателни и уважителни, защото днешния ден ще свърши, за утре не знаем какво ни очаква, а след години, не се знае от къде ще дойде добрината, която сме извършили онзи ден.
‘Ръка, която дава не изсъхва’ – тази наша стара поговорка изяснявах на децата, за значението й, и за това какво правим щом даваме частица от себе си.
‘Извършването на едно малко действие като събирането на капачки, означава цял нов свят за някой мъник’ – Елиф
‘Нека всеки ден да извършваме по едно добро дело или да казваме по една добра дума, така и ние и човека срещу нас ще се почувстваме по-добри’ – Гюлсюм
‘Ние сме давали част от себе си при всяка наша инициатива, сигурно за това съм се чувствала така добре след това’ – Алисия П.
Да намерим нова цел за изпълнение.
Да помислим с тази цел, на кого и на каква целева група искаме да помогнем.
Към кого ще е насочено и какво искаме да постигнем.
Какво показваме на обществото с нашите малки стъпки?
© Всички права запазени 2024 @ Learningtogive.bg
Програмиране: We Work With You
Дизайн: Studio X