Темата на този урок е съчетана с урок за изработване на плик по домашен бит. В началото на урока две деца ни предлагат кратка информация за Български пощи, за писмото и ролята му в живота на хората. На 9 октомври 1874 година в Берн е подписан договор за създаване на Всеобщ пощенски съюз. Именно този ден целия свят празнува до сега като Световен ден на пощите. Международната седмица на писмото се отбелязва с решение на 14-ия конгрес на Всемирния пощенски съюз в Отава, Канада, през 1957 г., през календарната седмица, която включва датата 9 октомври - Световен ден на пощите. Показвам на учениците как да си направят плик за писма. Разглеждаме получените изделия. Едно от децата трябваше да проучи и да донесе образци на писма , за да ни покаже как се надписват. Надписахме пликовете. Дойде редът на самото писмо.
До кого да пишем? Какво да пишем? Защо не пишем имейл?
Как да пишем така ,че да ни отговорят?
Говорихме ,че трябва много да се внимава с думите които използваме .Един есемес може да се изтрие ,но написаното на хартия си остава завинаги.
Едно писмо се очаква с нетърпение и радост. Съдържанието на писмото е важно:- то може да направи деня ви прекрасен или да натъжи някого.
Когато носи добри новини то е едно листче“Доброта“.
Прочетох писмото, което бях написала до непознатите деца от СУ“Димитър Талев“ от 3б и 3в клас.
Последваха много въпроси на които си отговариха в процеса на работа.
Писмата са написани ,сложени в пликовете ,готови за изпращане.
През вторият час посетихме близкият пощенски клон и се запознахме с работата на пощенските служители .Изпратихме нашите писма .
Ще намерим ли нови приятели? Ще получим ли отговори?
ИЗВОДИ:
Стигнахме до извода , че този час направихме едно добро: Дарихме от времето си ,за да пишем до непознати деца. Надяваме се да ги изненадаме и да ги зарадваме.
Учениците разбраха,че всяка професия има своите трудности и своя специфика.
© Всички права запазени 2024 @ Learningtogive.bg
Програмиране: We Work With You
Дизайн: Studio X